Konuşmacı Detayları

Speaker 20

Çiğdem Ayözger Öngün

Dr. Av. Çiğdem Ayözger Öngün, Türkiye’deki Teknoloji, Medya ve Komünikasyon (TMK) sektörü ile Finansal Teknoloji, Elektronik Ticaret sektörlerinde ve Şirketler Hukuku, Rekabet Hukuku ve Verilerin Korunması ve Gizliliği mevzuatı kapsamında oldukça geniş deneyime sahiptir.

Dr. Av. Çiğdem Ayözger Öngün, İstanbul’da bulunan SRP-Legal’in hem kurucusu hem de yönetici ortağıdır. SRP-Legal’i kurmadan önce Turkcell Grup’ta 10 yılı aşkın süreyle sırasıyla, Turkcell Grup Regülasyon Politikaları Başkanı ve Turkcell Superonline Hukuk ve Regülasyon Stratejilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevlerini yürütmüştür. Turkcell’deki görevi de dahil olmak üzere bugüne kadar Türkiye telekomünikasyon sektörünün pek çok farklı konusunda hukuki ve regülasyon stratejisi danışmanlığı vermesi sebebiyle; her türlü regülasyon taslağının hazırlanmasından, lisanslama ve yeni regülasyonların uyumuna ve danışmanlığa kadar pek çok konuda tecrübesi bulunmaktadır.

Dr. Av. Çiğdem Ayözger Öngün, SRP-Legal çatısı altında müvekkillerine sadece hukuki konularda değil ayrıca uyum ve regülasyon stratejileri konularında da danışmanlık vermektedir.

Dr. Av. Çiğdem Ayözger Öngün TED Kolejinde ilk orta ve lise eğitiminden sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Lisans derecesi almış, London School of Economics ve İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yaptığı çalışmalar neticesinde Rekabet Hukuku alanında yüksek lisansını tamamlamış ve Veri Koruması ve Gizliliği Hukuk alanında Doktora derecesini İstanbul Üniversitesi’nden almıştır.

Dr. Öngün, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Öğretim Üyesidir ve Kişisel Veirlerin Korunması Hukuku dersini vermektedir, ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi İstanbul Blockchain ve İnovasyon Merkezi’nde (BlockchainIST Center) mentorudur.

Kişisel Verilerin Korunması Hukuku Kitabının da yazarıdır.

Son olarak, Dr. Öngün, Endeavour Türkiye’de mentorlük, Fintechtime Dergisinde ise danışma kurulu üyeliği yapmaktadır, ayrıca Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD), Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) ve Blockchain Türkiye Platformunu (BCTR), International Association of Privacy Professionals (IAPP) ve International Institute of Communications (IIC) üyesidir.