Lütfen Bekleyiniz...

Kadro

Fatih Birinci Blokzincir Koordinatörü
 
Taner Dursun
Laboratuvar Yöneticisi

Image

e-posta:taner.dursun[@]tubitak.gov.tr

Lisans derecesini İstanbul Teknik Üniversitesi, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden 1994 yılında almıştır.
Aynı bölümden aldığı Yüksek Lisans derecesinden sonra Doktora çalışmasını, Akademik araştırma Yüksek Başarımlı Hesaplama Sistemlerinin Politika Tabanlı Yönetimi başlığı altında yürütmüştür. 1998 yılından beri, TÜBITAK BILGEM (Bilişim ve Bilgi Güvenliği Ileri Teknolojiler Araştırma Merkezi)’nde, Bilgi Güvenliği, Kriptoloji, Dağıtık Sistemler, Yüksek Başarımlı Hesaplama Sistemleri, Güvenlik Yönetim Sistemleri, Yazılım Mühendisliği içerikli çeşitli Ulusal Çaplı ArGe projelerinde, geliştirici, analist, sistem mühendisi ve proje yöneticisi olarak çalışmıştır. Halen Başuzman Araştırmacı rolünde, TÜBITAK BILGEM Blokzincir Araştırma Laboratuvarı’nın yöneticiliğini yapmaktadır. Güncel çalışma konuları arasında, blokzincir teknolojisi, kripto paralar ve yeni nesil merkezi olmayan kimlik yönetim sistemleri bulunmaktadır.

Dr. İsa Sertkaya
Başuzman Araştırmacı BZLAB Direktör Yrd.
Image

e-posta: isa.sertkaya[@]tubitak.gov.tr

İsa 2002 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek Lisansını 2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uygulamalı Matematik Enstitüsü Kriptografi Anabilim dalından aldıktan sonra, 2014 yılında yine aynı anabilim dalında doktorasını tamamladı. Doktora tezini Simetrik şifreleme sistemlerinin karmaşıklık kriterlerini koruyan dönüşümler üzerine yaptı. Halen, TÜBİTAK BİLGEM Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü’nde Matematiksel ve Hesaplamalı Bilimler Bölümü ve Blokzincir Araştırma Laboratuvarı'nda Başuzman Araştırmacı olarak çalışmalarına devam etmektedir. Mahremiyet artıcı teknolojiler, Bulut Bilişim ve Blokzincir üzerinde güvenlik ve mahremiyet artırıcı protokollerin tasarım ve analizi konuları başlıca çalışma alanlarıdır. Ayrıca, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Gebe Teknik Üniversitesinde yarı zamanlı olarak lisans ve lisansüstü dersler vermektedir.

Öznur Kalkar
Uzman Araştırmacı
Image

e-posta: oznur.arabaci[@]tubitak.gov.tr

Öznur Kalkar lisans eğitimini 2012 yılında, yüksek lisans eğitimini 2014 yılında Koç Üniversitesi Matematik Bölümünde tamamlamıştır. 2015 yılından beri TÜBİTAK BİLGEM'de çalışmaktadır. Doktora eğitimine Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünde devam etmektedir. Kripto para tasarımı, blokzincir teknolojileri, kriptografik protokoller, bulutta mahremiyet ve güvenlik problemleri, eliptik eğri kriptografi, eşleme fonksiyonu tabanlı kriptografi konularıyla ilgili çalışmalar yapmaktadır.

Nevzat Özcandan
Araştırmacı
Image

e-posta: nevzat.ozcandan[@]tubitak.gov.tr

Nevzat Özcandan, lisans eğitimini 2016 yılında Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Mezuniyetinin ardından, NETAŞ’ ta ULAK - 4.5G LTE Macrocell Baz İstasyonu projesinde yazılım mühendisi olarak çalışmıştır. 2018 yılından beri, TÜBİTAK BİLGEM' de araştırmacı olarak çalışmaktadır. Yüksek lisans eğitimine Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde devam etmektedir. Araştırma konuları blokzincir (Ethereum, Hyperledger Fabric/Indy, Quorum, Corda), kripto paralar, akıllı sözleşmeler ve yeni nesil ve merkezi olmayan uygulamalar ve kimlik yönetim sistemleridir (DApps & DIDs).

Abdulhamit Kumru
Aday Araştırmacı
Image

e-posta: abdulhamit.kumru-b[@]tubitak.gov.tr

Abdulhamit Kumru, lisans öğrenimini Kocaeli Universitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde sürdürmektedir. 2020 yılında TÜBİTAK BİLGEM'de aday araştırmacı olarak çalışmaya başlamıştır. Araştırma konuları blokzincir teknolojisi, kripto paralar, web kimlik doğrulama teknolojileri, yeni nesil merkezi olmayan kimlik yönetim sistemleri ve özgür yazılımdır.

Mert Şamil Gül
Aday Araştırmacı
Image

e-posta: mert.gul-b[@]tubitak.gov.tr

Mert Şamil Gül, lise eğitimini Fethiye Fen Lisesinde tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü kazanmıştır. 2020 yılında Tübitak BİLGEM kurmunda stajyer olarak başlamış olup aday araştırmacı olarak çalışmaktadır. Araştırma konuları blokzincir konsensus algoritmaları, blokzincir kriptolojisi ve kripto paraların takibidir.

Caner Emeç
Aday Araştırmacı
Image

e-posta: caner.emec-b[@]tubitak.gov.tr

Caner Emeç, lisans öğrenimini 2019 yılında Mekatronik bölümünde tamamlamıştır. 2017’de başladığı Bilgasayar Mühendisliği bölümünü ise 2021 yılında tamamlaması beklenmektedir. 2020 yılından itibaren TÜBİTAK BİLGEM’de aday araştırmacı olarak çalışmaktadır. Araştırma konuları arasında blokzincir teknolojileri (Hyperledger Fabric, Ethereum, Avalanche) ve konsensüs algoritmaları bulunmaktadır.

Etkin Pınar
Aday Araştırmacı
Image

e-posta: etkin.pinar-b[@]tubitak.gov.tr

Etkin Pınar, lisans öğrenimini Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde  2021 yılında tamamlamıştır. Lisans öğrenimi sürerken TÜBİTAK BİLGEM'de aday araştırmacı olarak çalışmaya başlamıştır. 2021 yılından itibaren BİLGEM Blokzincir Laboratuvarında aday araştırmacı olarak blokzincir konsensus algoritmaları ve blokzincir kriptolojisi üzerinde çalışmaktadır.

 
Dr. Oktay Adalıer Strateji Geliştirme Sorumlusu
Çağatay Karabat Blokzincir İş Geliştirme Sorumlusu
Gökhan Abbasoğlu Blokzincir İş Geliştirme Sorumlusu
Muhammed Yıldız
Selçuk Aytan
Enes Yücer
Sedat Çiftçi