ESKİ ÇALIŞANLARIMIZ

BLOKZİNCİR ARAŞTIRMA LABORATUVARI

Dr. Mehmet Sabir KİRAZ

Blokzincir Koordinatörü, Lab. Yöneticisi

Fatih Birinci

Blokzincir Koordinatörü

Dr. Neyyire Deniz Sarıer

Uzman Araştırmacı, Kriptoloji Uzmanı
...
1-man-person.png

Dr. Muhammed Ali Bingöl

Başuzman Araştırmacı, Kriptoloji Uzmanı
....
3-oznurarabaci-170

Öznur Kalkar

Uzman Araştırmacı, Kriptoloji Uzmanı
Öznur Kalkar lisans eğitimini 2012 yılında, yüksek lisans eğitimini 2014 yılında Koç Üniversitesi Matematik Bölümünde tamamlamıştır. 2015 yılından 2022 yılına kadar TÜBİTAK BİLGEM'de çalışmalarına devam etmiştir. Doktora eğitimine Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünde devam etmektedir. Kripto para tasarımı, blokzincir teknolojileri, kriptografik protokoller, bulutta mahremiyet ve güvenlik problemleri, eliptik eğri kriptografi, eşleme fonksiyonu tabanlı kriptografi konularıyla ilgili çalışmalar yapmaktadır.

Dr. İsa Sertkaya

Başuzman Araştırmacı BZLAB Direktör Yrd.
2002 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek Lisansını 2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uygulamalı Matematik Enstitüsü Kriptografi Anabilim dalından aldıktan sonra, 2014 yılında yine aynı anabilim dalında doktorasını tamamladı. Doktora tezini Simetrik şifreleme sistemlerinin karmaşıklık kriterlerini koruyan dönüşümler üzerine yaptı. 2022 yılına kadar TÜBİTAK BİLGEM Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü’nde Matematiksel ve Hesaplamalı Bilimler Bölümü ve Blokzincir Araştırma Laboratuvarı'nda çalışmalarına devam etti. Mahremiyet artıcı teknolojiler, Bulut Bilişim ve Blokzincir üzerinde güvenlik ve mahremiyet artırıcı protokollerin tasarım ve analizi konuları başlıca çalışma alanlarıdır.

Özer Koray Akdemir

Uzman Araştırmacı
...

Ahmet Çakmak

Araştırmacı, Blokzincir Geliştiricisi
....
8-etkin_pinar

Etkin Pınar

Araştırmacı, Blokzincir Geliştiricisi
Etkin Pınar, lisans öğrenimini Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde 2021 yılında tamamlamıştır. Lisans öğrenimi sürerken TÜBİTAK BİLGEM'de aday araştırmacı olarak çalışmaya başlamıştır. 2021 yılından itibaren BİLGEM Blokzincir Laboratuvarında aday araştırmacı olarak blokzincir konsensus algoritmaları ve blokzincir kriptolojisi üzerinde çalışmaktadır.

Mert Şamil Gül

Araştırmacı, Blokzincir Geliştiricisi
Mert Şamil Gül, lise eğitimini Fethiye Fen Lisesinde tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü kazanmıştır. 2020 yılında Tübitak BİLGEM kurmunda stajyer olarak başlamış olup aday araştırmacı olarak çalışmaktadır. Araştırma konuları blokzincir konsensus algoritmaları, blokzincir kriptolojisi ve kripto paraların takibidir.
Scroll to Top