blokzincir-02@4x

TÜBİTAK BİLGEM UEKAE BZLAB, Ulusal Blokzincir Çalıştayı Gerçekleştirdi

Ulusal Blokzincir Çalıştayı
Bu Haberi Paylaş

TÜBİTAK BİLGEM UEKAE Blokzincir Araştırma Laboratuvarı (BZLab) tarafından düzenlenen Ulusal Blokzincir Çalıştayı, Ankara JW Marriott Hotel’de 2-3 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleşti. Kamu ve özel sektörden profesyoneller, akademisyenler ve araştırmacıların bir araya geldiği bu etkinlik, blokzincir teknolojisinin geleceğini şekillendirmek için önemli bir platform sundu.

Çalıştay Uluslararası Katılımcılar ve Konuşmacılarla Zenginleşti
 

Çalıştaya, blokzincir ve kripto para alanında uluslararası alanda tanınmış birçok isim katıldı. Dr. Peter Gaži (IOHK Research), Malcolm Lerider (NEO Smart Economy), Michael Herman (Bağımsız Blokzincir Geliştirici), ve Alexander Borodich (Universa.io) gibi yabancı konuşmacılar, blokzincir teknolojisinin geleceği ve kripto paraların önemi üzerine değerli bilgiler paylaştılar.

Blokzincir Teknolojisi Her Yönüyle Ele Alındı
 

Gündem oldukça çeşitliydi, blokzincir teknolojisi hemen her yönüyle derinlemesine değerlendirildi. Türkiye’deki blokzincir ve kripto para kullanımı, ödeme sistemlerinin dönüşümü, yasal düzenlemeler, sanayideki teknolojik gelişmeler, ICO’ların yükselişi ve finansal blokzincir gibi konular, uzmanlar tarafından ayrıntılı bir şekilde ele alındı.

Konferansta, blokzincir teknolojisi sağlayıcıları, kripto para borsaları, bankacılık ve finansal kurumlar, finansal teknoloji şirketleri, yasal düzenleyiciler, kripto para madencileri ve yatırım uzmanları gibi farklı temsilciler bir araya geldi. Bu çeşitlilik, blokzincir teknolojisinin geniş bir yelpazede nasıl kullanılabileceğine dair fikir alışverişi yapma fırsatı sundu.

TÜBİTAK BİLGEM, Blokzincir ve Kripto Para Alanında Öncü Rolünü Sürdürüyor
 

TÜBİTAK BİLGEM, bu tür etkinliklerle Türkiye’nin blokzincir ve kripto para alanında önde gelen araştırma ve geliştirme merkezlerinden biri olarak öne çıkıyor. Etkinlik, katılımcılara blokzincir teknolojisinin ve kripto paraların geleceği hakkında derinlemesine bir anlayış kazandırmak için önemli bir fırsat sağladı.

Çalıştaya ait videoları izlemek için tıklayınız.

Detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler