blokzincir-02@4x

TÜBİTAK BİLGEM Blokzincir Laboratuvarı, İstanbul Blockchain Week 2023 Hackathon’unda Birinci Oldu

blokzincir laboratuvarı
Bu Haberi Paylaş

Türkiye’nin blokzincir ve kripto teknolojilerindeki yükselen gücü, uluslararası bir platformda bir kez daha tescillendi. TÜBİTAK BİLGEM Blokzincir Laboratuvarı, İstanbul Blockchain Week 2023 etkinliğine, Hackathon Yarışması’nda kazandığı birincilikle damgasını vurdu.

22-23 Ağustos 2023 tarihlerinde Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center’da gerçekleşen bu prestijli etkinliğe, dünyanın dört bir yanından sektör liderleri, girişimciler, yatırımcılar ve teknoloji tutkunları akın etti. TÜBİTAK BİLGEM Başkan Yardımcısı Sadullah UZUN’un da aralarında bulunduğu konuşmacılar, blockchain teknolojisinin geleceği hakkında ilham verici konuşmalar gerçekleştirdi.

TÜBİTAK BİLGEM Blokzincir Laboratuvarı, bu heyecan verici etkinlikte “Inshurance” adını verdikleri etik sigorta sistemi ile Hackathon Yarışması’na katıldı. Jüriyi etkileyen bu yenilikçi proje, birincilik ödülüne layık görüldü. “Inshurance,” etik finansı temel alan bir blokzincir tabanlı ürün olarak, sektördeki geleceğe yönelik umut verici bir adım oldu.

2020 yılından bu yana düzenlenen İstanbul Blockchain Week, dünya genelinde Web3 PR, Pazarlama ve Etkinliklerin önde gelen ismi EAK Dijital tarafından organize ediliyor. Bu yılki etkinlik olan İstanbul Blockchain 2023, 4.000’den fazla katılımcı ve 100’den fazla düşünce liderini ağırladı. Katılımcılar, dünya genelinde uzmanlar ve meslektaşlarla bağlantı kurma ve blokzincir dünyasının geleceği hakkında daha derinlemesine anlayışlar geliştirme fırsatı buldular.

Hackathon Yarışması’nda katılımcılardan beklenen, etik finansı ele alan İslami uyumlu bir blokzincir tabanlı ürün geliştirmeleriydi. TÜBİTAK BİLGEM Blokzincir Laboratuvarı ekibi, HAQQ Blockchain Ağı ve IslamicCoin gibi kaynaklarla “Inshurance” sistemini başarıyla ortaya koydu. Bu başarı, etik finans, sosyal etki ve finansa katkı gibi alanlarda önemli bir inovasyonun habercisi oldu.

Bu büyük başarı aynı zamanda TÜBİTAK BİLGEM Blokzincir Laboratuvarı ve Türkiye’nin blokzincirdeki yükselen rolünün altını çiziyor. Ayrıca, bu prestijli etkinliği düzenleyen IslamicCoin’in Kurucusu Mohammed AlKaff AlHashmi projeye olan ilgisini göstererek, ileride yapılabilecek iş birliklerine dikkat çekti.

TÜBİTAK BİLGEM olarak, yarışmada başarı gösteren Taner DURSUN, Ali DOĞAN, Abdulhamit KUMRU, Ahmet Faruk KARGI ve Yılmaz Burak BAŞ’tan oluşan Blokzincir Laboratuvarı ekibimizi tebrik ederiz.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler